niedziela, 22 grudnia 2013

Jest taki dzień... zwykły dzień..


Jest taki dzień ... otulony światłem świec, ciepłem domu, śmiechem dzieci. Dzień, który pachnie makiem i bakaliami, barszczem i grzybami. Jest taki dzień kiedy wszystko zwalnia, zamyśla się, zmienia.

czwartek, 12 grudnia 2013

pierniczymy... czyli przepis na pierniczki ;)


Piernik należy do najstarszych ciast a wywodzi się od miodowników czyli dużych miodowych bochnów chleba. Wyróżnia się ciemną barwą, słodkim smakiem i aromatem przypraw korzennych. W XVIII wieku popularne było powiedzenie: „Kto nie pija gorzałki i od niej umyka, Ten słodkiego nie godzien kosztować piernika”.

sobota, 7 grudnia 2013

List do św. MikołajaGdy byłam małą dziewczynką to grudzień był dla mnie jak bajka. Gdy byłam małą dziewczynką, wierzyłam w bajki, baśnie w smoki, księżniczki i ... Mikołaja. Gdy ja byłam małą dziewczynką, to zasnąć nie mogłam piątego grudnia, bo w nocy miał przyjść pewien brodaty jegomość i wsunąć mały podarek pod poduszkę.

poniedziałek, 2 grudnia 2013

Zapiski stanu.... odmiennego ;)Jestem nieobecna, zaspana, smutna, radosna, rozmarzona, zabiegana.... jestem taka sama i inna jednoczenie. Przeglądam blogi, czytam książki, bawię i uczę się z dziećmi, rozmawiam z mężem. Żyję dniem, nie oceniam innych i tylko pytania w głowie czasami mam może naiwne.
Dlaczego w ludziach jest tyle złości, jak łatwo przychodzi krytyka, drwina, zazdrość? Czy ja jestem lepsza od jakiegoś tam Kowalskiego, bo mam to czy to? bo dziecko nad wyraz mądre a te nierozgarnięte poziom klasy zaniżają.. jak im nie wstyd? Ja ciężko haruję a tamten chwali się drogim gadżetem, jak on śmie?......... Bolą mnie takie słowa, gdzie podziała się nasza empatia?