środa, 21 marca 2012

Światowy Dzień Zespołu Downa (World Down Syndrome Day) 
  Dzis obchodzimy 7 Światowy Dzień Zespołu Downa, po raz pierwszy oficjalnie zatwierdzony przez ONZ.   
Kochana córeczko, dziękuję Ci, że jesteś, że zmieniłaś nasze życie, przewartościowałaś je i pokazałaś co to jest miłość prawdziwa.  
Pisze tego posta by pokazać, że zespół nie jest końcem świata, że nie chce siedzieć w ukryciu domowych czterech ścian, że ludzie z dodatkowym chromosomem dostali w "pakiecie" dodatkowe pokłady miłości, którą chcą się dzielić z innymi.   
Proszę nie odwracajmy głowy od ludzi z zespołem, nie spoglądajmy z pogarda czy litością... wystarczy tak niewiele... uśmiech, dobre słowo i taka ZWYKŁA ludzka życzliwość, bo to nie down, to dziecko, kobieta, mężczyzna..... CZŁOWIEK!    

Zuzanna:

                                                          

13 komentarzy:

 1. Zuziu - jesteś tak radosną dziewczynką. Zyczę Tobie wszystkiego najlepszego ...

  Buziaki od Wojtusia

  OdpowiedzUsuń
 2. Nikt z nas nie jest idealny:)Gratuluje tak wspaniałej córeczki!!!!Zuziu śliczna dziewuszka z Ciebie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. masz piękną i co najważnijesze szczęśliwą córeczkę!!!
  jednak wydaje mi się że często sami rodzice robią z tej "choroby" problem dla innych,nie chciałabym nikogo urazić bo ze słowem pisanym mam mały problem i nie zawsze inni odbierają je w ten sposób który ja chciałam przedstawić. Miałam okazję poznać parę rodzin z dziećmi z zespołem i 2 rodzinhy fantastycznie potrafili zarazić dziecko chęcią poznawania swiata wychodziły do ludzi byli bardzo kontaktowi a jedna rodzina mocno izolowała dziecko irytowali się gdy ktoś patrzył na ich córkę, doszukiwali się agresji wśród ludzi, nie pozwalali się dziecku bawić z innymi twierdząc ze chcą małej oszczędzić przykrości itp... to było bardzo smutne...wydaje mi się że jest sporo takich rodzin...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lila, doskonale rozumiem co masz na myśli. Do zespołu trzeba dorosnąć, nauczyć się z nim żyć. To nie jest łatwe, zamykają nas stereotypy, złe doświadczenia, środowisko w którym żyjemy... najważniejsze to próbować i nie bać się, to dotyczy obu stron.
   Moja córka chodzi do zwykłej szkoły, ma przyjaciół jest lubiana, ma swoje pasje i swojego bzika tez ma czasami ;).

   Usuń
  2. :) wiem że choroby między sobą się różnią i nie można generalizować, ale według mnie najpiękniejsze jest to że dziecko jest sobą i potrafi być szczęśliwe, samodzielne tylko trzeba mu na to pozwolić .....i na pewno są to WYJĄTKOWE dzieci:)
   A Twoja córeczk jest na prawdę śliczną dziwczynką z pięknym uśmiechem- może ją kiedyś poznam:)

   Usuń
  3. Moja córcia na pewno z ochota poznała by Twoje pieski ;)
   Dziękuję w imieniu Zuzy :)

   Usuń
 4. Buziaczki - pozdrawiamy z Gdańska!

  OdpowiedzUsuń
 5. Witaj, dziękuję za odwiedziny:-) Jakież śliczne małe kobietki!!:-***

  OdpowiedzUsuń
 6. Całuski dla obydwu dziewczynek,jakie z nich gwiazdy!Gratulacje!

  OdpowiedzUsuń
 7. zachwycam się dziewczynkami :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Izuniu zgadzam się z Tobą i podpisuję się pod Twoimi słowami, tak nasze dzieci to CZŁOWIEK, dodatkowo obdarzone są cudownymi cechami, dają tak wiele radości i miłości, kochają nas bezwarunkowo taką miłością jaką my rodzice je KOCHAMY. Buziaczki dla Twojej córeczki przesyłamy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. У Вас замечательная дочка!!! Столько позитива, спасибо за фото))))

  OdpowiedzUsuń
 10. Każdy człowiek jest inny. Człowiek z zD jest inny. Ja jestem inna, Ty jesteś inna... każdy z nas ma -jak nie jakąś chorobę somatyczną, to psychiczną, albo inne odchylenie od normy, a normy tak naprawdę nie ma, norma to uśrednienie, a kto z nas chce być średniakiem...? Wszyscy jesteśmy wyjątkowi, czasem my nie rozumiemy świata, a czasem świat nie rozumie nas. Masz śliczne córeczki i na pewno obie są wyjątkowe!

  OdpowiedzUsuń